Jak? Dlaczego? Po co? Skąd?

dodane 14:55

zdjęcie: Pixabay

Ciekawości Boga i świata na wakacje życzę.

Wakacje to dobry czas. W końcu kiedyś trzeba trochę odpocząć, zregenerować się. Ważne, by się nie rozleniwić. O to zawsze bardzo łatwo.

Wakacje to dobry czas, by rozbudzić w sobie ciekawość dziecka. Dobrze wiemy, że gdy jest zainteresowane zadaje mnóstwo pytań, czasem do znudzenia. Pomyślmy, co nas interesuje, a nie mieliśmy czasu zgłębić jakiegoś tematu. Może czegoś nie rozumiemy? Może właśnie dotyczy to naszej wiary? Liturgii? Sakramentów? Itd.

Zastanówmy się, czy pewnych rzeczy nie wykonujemy mechanicznie, a chcieliśmy je zrozumieć, ale odkładaliśmy to, baliśmy się zapytać. Jest mnóstwo dobrych książek, artykułów, konferencji, które mogą nam pomóc. 

A może drzemie w nas ciekawość dotycząca historii, wynalazków, malarstwa, architektury, świata natury, itd. Warto stawiać pytania i szukać odpowiedzi. Jest tyle atrakcji w różnych miastach, wioskach. Wybierzmy się sami albo z całą rodziną do miejsc, które nas interesują, czy to do muzeum, zamku, galerii, itd. Może akurat znajdziemy odpowiedzi na pewne pytania. Zawsze możemy sięgnąć do książek, internetu, zapytać innych. 

Czasem urządzenia, rzeczy z których korzystamy są nam tak powszednie, że nawet się nie zastanawiamy, z czego to jest zrobione, jak to właściwie działa, a może jak ludzie sobie kiedyś radzili. 

I nie zapominajmy o Bogu, o relacji z Nim. Odkrywajmy Jego Miłość do nas. Sięgnijmy do Pisma Świętego. Zachwyćmy się tym, jak bogaci jesteśmy dzięki sakramentom i ile w nich Jego łaski.

Życzę wam ciekawości Boga i świata na te wakacje. Odkryjmy ją w sobie na nowo.

Myśl na dziś: Swoją ciekawość świata trzeba umieć doskonalić. (Edward Stachura)

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 24.10.2020