Czego nauczył mnie remont?

dodane 13:40

zdjęcie: Pixabay

"Tak robią ludzie, którzy kochają".

Gdyby ktoś mi powiedział, że będę bawić się w budowlańca, w dodatku sama, jeszcze jakiś czas temu, chyba bym nie uwierzyła. Pomysł odświeżenia łazienki chodził za mną już jakiś czas, a nadarzyła się ku temu świetna okazja, bo moi rodzice wyjeżdżali na urlop. A przy okazji mieli rocznicę ślubu, więc wszystko idealnie się złożyło. 

Remont nauczył mnie przede wszystkim zaufania, że Pan Bóg naprawdę wspomaga, a Duch Święty przychodzi z niebanalnymi pomysłami. A przy okazji pokazał, co to znaczy dobra organizacja, wielozadaniowość i kreatywność. Pan Bóg obdarzył nas tyloma talentami, tylko czasami musimy je odkryć. 

Zrobienie listy z zakupami to był najmniejszy problem. Tu akurat mogłam polegać na wiedzy kolegi, artykułach i obejrzeniu filmów na youtube. Jednak żeby na przykład podnieść i przesunąć żeliwną wannę, to było nie lada wyzwanie. Ale tutaj przyszedł niespodziewanie całkiem niezły pomysł do głowy, by wykorzystać lewarek z samochodu i kółeczka na podstawkach do przesuwania mebli. I jeszcze parę innych rzeczy wyskoczyło po drodze, ale wtedy z pomocą przychodziła modlitwa (także przyjaciół), a następnie spokojnie wykonywało się kolejne etapy. Efekt całkiem niezły.  A reakcja rodziców bezcenna. 

Poza tym, jeśli wkładamy w coś serce, to jakoś łatwiej to wszystko idzie. Nawet jeśli 4 dni wymagały dużo wysiłku, to człowiekowi chciało się wstać i działać. "Tak robią ludzie, którzy kochają" - napisał mi kolega. Warto od czasu do czasu zrobić coś "szalonego" dla najbliższych. Poświęcić trochę swojego wolnego czasu. Nie zawsze musi to być remont, czasem może to być po prostu zabrania rodziny na spacer, spędzenie czasu. Piknik pod gwiazdami.

Są wakacje, korzystajmy wspólnie z dobrej pogody wychodząc gdzieś, udając się na rower. A gdy jest zła można np. pograć wspólnie w planszówki, upiec coś dobrego. 

Starajmy się okazywać sobie jak najwięcej miłości. I dziękujmy Bogu za każdy kolejny dzień. Za Jego wsparcie, za siły, które nam daje, za dobre pomysły, za bliskich. Najważniejsze są relacje. Zawsze. Te z Bogiem i te z ludźmi. 

Myśl na dziś: "By czynić dobrze trzeba mieć trochę odwagi, cierpliwie znosić wszystkie niedostatki, nie krzywdzić nigdy nikogo i zawsze kochać" (św. Jan Bosko).

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 24.10.2020