Jesteś menadżerem własnej radości

dodane 15:30

zdjęcie: Pixabay

To ty jesteś odpowiedzialny za to, czy będziesz szczęśliwy.

Mamy tendencję do narzekania, gdy nasze życie nie jest takie, jak sobie wyobrażaliśmy. Ale często zdarza się tak, że pozostajemy na etapie marudzenia i nie robimy nic, by zmienić nasze położenie. A to my jesteśmy menadżerami własnego życia. To my sami musimy się motywować do działania, a nie jakiś trener personalny. Bo decyzja należy do nas. Ktoś owszem może nas przekonywać do różnych rzeczy, ale to my podejmujemy decyzję. Nikt inny. A my często nie lubimy podejmować decyzji, bo to wiążę się z odpowiedzialnością. Potrafimy świetnie wszystkim naokoło radzić, ale gdy my znajdziemy się w podobnej sytuacji, nagle cisza, brak pomysłów, itp., itd. 

 Czasem warto spojrzeć na jakiś problem z perspektywy, gdybyśmy mieli komuś udzielić rady. Załóżmy, że zastanawiam się nad tym, że dobrze byłoby zacząć biegać. Ale oczywiście pojawia się w mojej głowie milion przeszkód. A bo nie mam butów, a bo nie mam kondycji, a to za ciepło, za zimno, nie  dam rady, nie mam z kim biegać i mogę tak sobie wymyślać w nieskończoność i nigdy nie zacznę biegać. A mogę sobie wypisać te moje "problemy" i popatrzeć na kartkę i zacząć zbijać te argumenty, jakbym radziła nie sobie, a np. znajomej. Np. można kupić dobre buty, dla początkujących biegaczy, które nie są takie drogie, kondycja wyrobi się z czasem, jak zaczniesz biegać, dlaczego masz nie dać rady, nie musisz od razu biegać maratonu, znajdź taką porę w ciągu dnia, kiedy nie jest już tak gorąco, bieganie samemu nie jest złe, zawsze można założyć słuchawki i posłuchać muzyki, itd. 

Masz marzenie? Co nie pozwala ci go zrealizować? Czasem, jasne, są sytuacje, że nie da się od razu pewnych rzeczy osiągnąć, ale może tylko trochę przesuną się w czasie. I to też nie jest tragedia. My uwielbiamy szukać powodów (i potem narzekać), zamiast sposobów (bo musielibyśmy zacząć działać).

Wakacje to dobry czas do różnych przemyśleń. Warto też przemodlić pewne sprawy. 

Więc nie poddawajmy się. Trzeba żyć. Módlmy się więc o mądrość i odwagę. 

Myśl na dziś: Modlić się to iść ku Bogu, który idzie ku nam (Michael Quist). 

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

27

28

29

30

31

1

2

4

5

6

7

8

9

10

11

12

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 14.11.2019