Czy wiesz, kto pierwszy rozpoznał Jezusa jako Boga?

dodane 18:34

Nawiedzenie św. Elżbiety

Nawiedzenie św. Elżbiety

zdjęcie: Wikipedia

No właśnie. Odpowiedź może Cię zaskoczyć ;)

Dobrze to będzie reklama najnowszego numeru "Gościa" ;), a przynajmniej jednego artykułu, który niesamowicie mnie poruszył. Polecam zajrzeć do "Walka o życie". To artykuł o niezwykłym Chorwacie, który nazywa się Marijo Živković. I to on ukazał Chorwatom prawdziwe oblicze aborcji. A ze swoją żoną uczył miłości rodziców do dzieci nienarodzonych. 

Miał także okazję rozmawiać z Matką Teresą z Kalkuty. Postawiła mu pytanie: „Czy wiesz, kto pierwszy rozpoznał Jezusa jako Boga?”. To było nienarodzone dziecko, św. Jan Chrzciciel, który poruszył się, a właściwie ZATAŃCZYŁ w brzuchu św. Elżbiety, kiedy Maryja przyszła do niej w odwiedziny. Ten obraz poruszył Chorwata i do mnie jeszcze mocniej przemówił. 

Chyba nigdy dotąd nie spojrzałam na ten obraz z takiej perspektywy. Choć przecież tyle razy słyszałam ten fragment Ewangelii. 

Jan Chrzciciel rozpoznał w Jezusie Boga już w łonie swojej matki [!]. Przecież to jest jeden z najlepszych argumentów za tym, że dziecko jest człowiekiem od poczęcia i nawet pod sercem matki może nas czegoś nauczyć. 

Nieraz ma się wrażenie i nie tylko wrażenie, że nawet osoby, które uważają siebie za katolików mają dziwne podejście do dzieci nienarodzonych.... jakby te dzieci ludźmi nie były.... Co jest, nie ukrywajmy, przerażające.

Może właśnie zwrócenie uwagi na ten obraz - Jana Chrzciciela, który rozpoznaje Boga w Jezusie, dotknie serca tych, którzy zapomnieli, że sami byli w łonie matki i od poczęcia byli ludźmi. 

Myśl na dziś: "Kiedy śmieje się  dziecko, śmieje się cały świat" (Janusz Korczak).

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

29

30

31

4

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

Dzisiaj: 17.01.2020