Wzrost polega na ciągłym nawracaniu się

dodane 18:45

zdjęcie: Pixabay

Z jednej strony święci dają nam wysoką poprzeczkę, a z drugiej pokazują, że współpracując z łaską Boga można zajść bardzo daleko.

Są dni, kiedy wydaje nam się, że radzimy sobie całkiem nieźle. A są też takie, kiedy wydaje nam się, że świętość jest dla wybranych. Świętość jest dla każdego z nas. Każdy jest zaproszony. Patrząc na świętych, błogosławionych mamy wrażenie, że poprzeczka jest tak bardzo wysoko, a z drugiej strony, czy pamiętamy ilu z nich przeszło radykalne nawrócenie? A ich życie na początku odbiegało tak bardzo od ideału świętego. A jednak, gdy zaczęli współpracować z łaską Boga, serce ukierunkowali na Chrystusa, byli w stanie tak wiele osiągnąć. 

Jak wielu z nas marzy o tym, by zostać świętym? Czy kiedykolwiek zadałem sobie takie pytanie? Czy marzę o tym, by zostać świętym? By być tak blisko Chrystusa. 

Do mnie niesamowicie przemawiają przykłady młodych świętych - dzieci. Dominika Savio, chociażby. Prosił ks. Bosko, by pomógł mu zostać świętym. Wolał umrzeć niż popełnić grzech śmiertelny. NASTOLATEK. DZIECKO. A my? Czy faktycznie jesteśmy gotowi umrzeć niż zgrzeszyć?

Nie wiem, czy mieliście okazję czytać książkę "Prostota serca. Antonina Meo. Nennolina". Antonina była niezwykłą dziewczynką. Pragnęła być świętą. Zmarła mając niecałe 7 lat. Pisała listy do Jezusa, Maryi, Trójcy Świętej. Pełne miłości i zrozumienia najważniejszych prawd wiary. Może doczekamy się jej beatyfikacji. Ona także wolała umrzeć niż zgrzeszyć.

Świętość to praca. To codziennie podejmowany trud bycia lepszym niż się było wczoraj. To patrzenie na to, co udało się tego dnia osiągnąć z miłości do Boga i bliźniego, a nad czym wciąż trzeba pracować. To rachunek sumienia. To sakramenty. To chęć przebywania z Bogiem o każdej porze. To umiejętność uwielbiania Boga w każdej sytuacji. To bycie wdzięcznym za małe rzeczy. To ciągłe nawracanie się. 

Myśl na dziś: "Jezu przyjdź z nieba do mojego serca
Ty który jesteś miłością" (Antonina Meo).

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

29

30

31

4

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

Dzisiaj: 17.01.2020