Jak żyć, by być szczęśliwym?

dodane 07:22

zdjęcie: Pixabay

"Trzeba żyć według dziesięciu przykazań Bożych i jedenastego, staropolskiego: Kochajmy się. Gdybyśmy tak postępowali, nie byłoby problemu." (Jan Kobuszewski)

Tą krótką receptę podał w jednym z wywiadów aktor Jan Kobuszewski. Krótka i prosta. Bo w prostocie zawiera się prawda. Kłamstwo zawsze będzie sobie kluczyć i kombinować. Jak żyć, by być szczęśliwym? Trzeba żyć według dziesięciu przykazań Bożych. My tak często lubimy sobie skreślać część z nich, udawać, że o nich zapominamy albo próbujemy je naginać. Znajdą się też tacy, którzy chętnie zdefiniowaliby je na nowo, by im przez chwilę było dobrze i by zagłuszyć wyrzuty sumienia. 

Jak żyć, by być szczęśliwym? Pan Bóg musi być na pierwszym miejscu. Czy nie dlatego I przykazanie brzmi: "Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną!". To przykazanie nie jest wcale tak wąskie, jak mogłoby nam się wydawać. Bo naszymi 'bogami" potrafi stać się bardzo wiele rzeczy, a nawet osób. Może warto czasem się zastanowić, czy na danym etapie mojego życia nie uczyniłem sobie bożków, które oczywiście próbuję tłumaczyć, że inni też tak robią, też tak żyją, tak funkcjonuje świat. 

Jak żyć, by być szczęśliwym? Dodałabym jeszcze trzymać się sakramentów, korzystać z nich. One mają nam pomagać w dojściu do Nieba. 

Jak żyć, by być szczęśliwym? Kochajmy się. To wcale nie jest takie łatwe. W jak wielu rodzinach brakuje miłości. Oczywiście są też (Bogu dzięki) wspaniałe, które mogą być wzorem dla innych. Kochajmy się - czasem będzie to najmocniej wyrażone modlitwą za drugą osobę, gdy relacje z nią są totalnie popsute, nie zawsze z naszej winy. Módlmy się za tych, którzy są bardzo blisko naszego serca, ale też za tych, którzy znajdują się tak daleko od niego.

Myśl na dziś: Jak żyć, by być szczęśliwym? "Trzeba żyć według dziesięciu przykazań Bożych i jedenastego, staropolskiego: Kochajmy się. Gdybyśmy tak postępowali, nie byłoby problemu." (Jan Kobuszewski)

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

27

28

29

30

31

1

2

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 11.11.2019