Bądź jak Maryja, otwórz swoje serce na życie

dodane 11:51

Zwiastowanie

Zwiastowanie

zdjęcie: Pixabay

Dziś uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a także Dzień Świętości Życia.

Dzisiejsza uroczystość dobitnie pokazuje nam, że mamy być jak Maryja, która z ufnym serce odpowiada na Boże wezwanie. Mówi Bogu tak, a co za tym idzie mówi tak życiu, i to życiu dziecka. Ile razy słyszeliśmy, by brać przykład z Maryi? Dziś mamy kolejną szansę. Możemy zostać duchowymi rodzicami. 

Czy jest to trudne? Nie. Codziennie odmawiamy 10 różańca i krótką modlitwę za nienarodzone dziecko. Część moich znajomych lubi nadawać imiona kolejnym dzieciom, bo tak im łatwiej. Każdy może podjąć się także jakiegoś dodatkowego postanowienia, ja np. podczas jednej adopcji nie piłam alkoholu przez 9 miesięcy. Pomocne może być podjęcie się adopcji przez rodzinę, przyjaciół, w ten sposób możemy sobie wzajemnie przypominać o modlitwie. Wypróbowałam ten sposób jakiś czas temu i się sprawdził. 

Dodatkowo osoby, które lubią aplikacje na telefon, mogą pobrać aplikację "Adoptuj życie". Aplikacja została stworzona przez Fundację Małych Stópek. W prosty sposób poszerza świadomość o rozwoju człowieka przed jego narodzeniem, przypomina o modlitwie, wzmacnia więź między modlącym się a dzieckiem poprzez unaocznienie jego rozwoju i spersonalizowane wiadomości. Duchowy Rodzic ma dostęp do zdjęć USG, może posłuchać bicia serca dziecka i wczytać się w codzienne przesłanie malucha, który opowiada o swoim świecie. To wszystko ma pomóc modlącemu wytrwać w tym 9 - miesięcznym przyrzeczeniu.

Skoro musimy siedzieć w domu, zróbmy coś dobrego. Na świecie nadal mordowane są dzieci. A niektóre rządy wręcz wykorzystują epidemię koronawirusa do wprowadzania ustaw przeciw życiu!!!

Przypomnijmy sobie, że i my byliśmy w brzuchach naszych mam. Może część z nas była nawet zagrożona nienarodzeniem się, bo ktoś chciał nas zabić. Ale żyjemy, otrzymaliśmy ten wielki dar. Nie zmarnujmy go. Życie to dar i każdy zasługuje na niego. Bo każdy z nas swoim życiem może wnieść coś dobrego w życie innych, nawet gdyby to był tylko uśmiech, dobre słowo. To nadal każdy z nas jest cenny. Jesteśmy ukochanymi dziećmi Boga. Dzieci w łonach matek są bardzo, bardzo, bardzo bliskie Bogu, dlatego powinny być tym bardziej bliskie nam. Więc do dzieła, różańce w dłoń :) 

Myśl na dziś: "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" Mt 25, 40

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

Dzisiaj: 11.08.2020