Dobry dzień, zły dzień, Bóg jest w każdym dniu

dodane 08:52

zdjęcie: Pixabay

"Dla chrześcijanina sytuacja nigdy nie jest beznadziejna. Chrześcijanin jest człowiekiem nadziei. To nas wyróżnia" (Jan Paweł II).

Pewnie w obecnej sytuacji mamy częściej niż zwykle sinusoidalne dni. Gdzieś na plecach czujemy oddech stresu, który wiąże się z epidemią. Po ludzku cała sytuacja może naprawdę wydawać się beznadziejna. Ale! Jesteśmy ludźmi wierzącymi i żadna sytuacja nigdy nie jest dla nas beznadziejna, bo naszą nadzieją jest Chrystus. Zmartwychwstał i lepszej wiadomości nie będzie :) 

Oczywiście, że wiele czynników sprawi, że nie zawsze będziemy się czuć fantastycznie. Jednak warto uświadamiać sobie, że Jezus jest z nami w tych dobrych dniach i w tych złych. Przypomnijmy sobie, co On musiał przejść. I wcale nie chodzi tylko o Mękę. Część osób przecież Go nie znosiła. Był nierozumiany. Po ludzku pewnie czasem też Mu było ciężko. I nadal cierpi, gdy oddalamy się od Niego. 

"Dobry dzień, zły dzień, Bóg jest w każdym dniu" - wczoraj zobaczyłam grafikę z takim napisem po angielsku. Bóg jest w każdym dniu. Tylko czy my jesteśmy w Bogu w każdym dniu. Świadomość jednak, że jest Ktoś, kto czuwa, kto jest blisko powinna dać nam choć trochę odwagi, nadziei i radości w dniu, który mamy do przeżycia. 

"Kto ma Boga, ma wszystko" - mawiał ks. Bosko. A my myślimy, że jak będziemy mieć mnóstwo innych rzeczy, to będziemy mieć wszystko. 

Ostatnio czytam sporo książek związanych ze świętymi, błogosławionymi, czy po prostu mądrymi ludźmi, którzy swoje życie ukierunkowali na Chrystusa. Oni pokazują nam, że świętość nie jest dla wybranych, ale dla wszystkich. Każdy z nas może wzrastać w świętości. Mamy przecież bardzo młodych świętych, a także takich, którzy w wieku dojrzałym zmienili swoje życie o 180 stopni. I przylgnęli do Chrystusa i już nie chcieli się od Niego oderwać. 

Myślę, że warto sobie też uświadamiać, że często nasza sytuacja jest dużo lepsza niż innych osób. Pomyślmy o tych, którzy naprawdę codziennie cierpią głód, pragnienie, nie mają pracy, nie mają wody, w ich kraju trwa wojna, nie ma leków. Pomyślmy też o osobach w Polsce, które mogą mieć problemy. Warto wspomóc. Polecam np. zbiórkę organizowaną przez Salezjański Wolontariat Misyjny: https://wroclaw-swm.pl/covid-19/wplaty-na-covid-19/
a także np.: https://www.katolikwspiera.pl/
czy: https://dlazycia.info/

Razem możemy bardzo wiele zdziałać. I dzięki nam czyjś dzień będzie lepszy :) 

Myśl na dziś: "Nie jesteśmy stworzeni, by jeść i pić, ale by kochać Boga i zbawić duszę" (św. Jan Bosko). 

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 24.10.2020