Modlitwa, modlitwa, modlitwa

dodane 11:46

zdjęcie: Pixabay

W tym tygodniu na pewno przyda się naszej Ojczyźnie.

Wybory tuż, tuż. Ostatnia prosta. Myślę, że naprawdę warto poświęcić w tych dniach chociaż chwilę na modlitwę za Ojczyznę, by zmierzała w dobrym, bożym kierunku. Prośmy dla niej o błogosławieństwo Pana i opiekę Matki Bożej. 

W końcu wybory to ważna rzecz. Zastanówmy się tak uczciwie, jakiej Polski chcemy, jakie wartości są dla nas ważne. Przeczytajmy na spokojnie programy kandydatów, Nie podejmujmy decyzji pod wpływem emocji. W każdej ważnej decyzji trzeba kierować się rozumem, a nie emocjami. Prośmy Pana o rozważne serce. 

Warto pomodlić się za polityków - tych, których darzymy sympatią i tych, którzy może nie są nam po drodze. O światło Ducha Świętego dla nich. Pomódlmy się także za siebie nawzajem, czyli głosujących, o światło Ducha Świętego, bo każdemu z nas jest potrzebne. 

Warto modlić się za Ojczyznę. Jeśli my nie będziemy się modlić to kto? Jeśli my nie będziemy prosić o światło Ducha Świętego dla rządzących obecnych, przyszłych, to kto? Czasem tyle wymagamy, tyle żądamy, a nic nie robimy w kierunku, by nasza Ojczyzna otrzymała błogosławieństwo. Nie zapominajmy w modlitwie także o współobywatelach. Kto wie, może właśnie nasza modlitwa pomoże im zmienić życie na lepsze, zmienić sposób patrzenia na różne sprawy. 

Modlitwa też zmienia nas, zmienia nasze serce. Oczywiście, gdy nie traktujemy w niej Boga, jak automatu do spełniania życzeń. Otwórzmy Pismo Święte. Zobaczmy, jaki mamy skarb. Może warto wybrać się na krótką adorację Najświętszego Sakramentu albo odmówmy, z racji czerwca, Litanie do Najświętszego Serca. Zaprośmy Boga do naszego życia, jeszcze bardziej w tym okresie pandemii, która wielu utrudnia życie, okresie czekania na wybory, co również może w nas wywoływać niepokój. 

Pisałam ostatnio o książce "Różaniec" abp Rysia. Polecam ją raz jeszcze. Wraca do mnie ten fragment: "Pan Bóg chce, żebyśmy byli z nim na modlitwie. Od tego zależy bardzo dużo. Przede wszystkim to, jak się potem zachowamy". Trwajmy więc na modlitwie i prośmy w tych dniach o światło Ducha Świętego i błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

Myśl na dziś:  "Pan Bóg chce, żebyśmy byli z nim na modlitwie. Od tego zależy bardzo dużo. Przede wszystkim to, jak się potem zachowamy" (abp Grzegorz Ryś).

 

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 24.10.2020