Zrób dziś coś dobrego

dodane 13:33

zdjęcie: Pixabay

Dla kobiet, dzieci, rodzin.

Zróbmy dziś coś dobrego właśnie dla kobiet, dzieci, rodzin. Modlitwa zawsze wskazana. Za tych, którzy zdecydowanie są nam bliżsi poglądowo o to, by się nie bali iść za Chrystusem i by potrafili Go nieść innych z miłością i pokojem, ale także za tych z którymi nam zupełnie nie po drodze. O przemianę serc dla nich, o światło Ducha Świętego.

Oprócz modlitwy zróbmy coś jeszcze, wesprzyjmy tych, którzy codziennie angażują się w pomoc kobietom, dzieciom (na każdym etapie ich życia), rodzinom czy osobom starszym.

Ja ostatnio dzięki znajomej odkryłam Fundację Gajusz - link do strony TUTAJ. Fundacja zajmuje się nie tylko dziećmi, ale całymi rodzinami.

Fundację Małych Stópek znam od dawna i zawsze jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co robi i z jakim zaangażowaniem. Pomóc możemy klikając tutaj.

Zachęcam też do zapoznania się z kampanią "Bez wyjątków". Na stronie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia przeczytamy niezwykłe i piękne świadectwa. 

Warto przypomnieć, że Caritas Polska angażuje się w pomoc seniorom, zerknijcie tutaj.

Oczywiście fundacji i hospicjów, które pomagają jest o wiele, wiele więcej. Warto trochę poszukać w naszym przepastnym Internecie.

Zaangażujmy się, pokażmy, że nie tylko mówimy o tym, że trzeba pomagać, ale faktycznie zróbmy coś w tym kierunku. Może historie, które poznamy dzięki tym stronom, sprawią, że będziemy chcieli zostać wolontariuszami, a może sami utworzymy zbiórkę. 

Wiele kobiet, dzieci, rodzin potrzebuje naszego wsparcia, także tego finansowego. Nawet małe kwoty mogą pomóc.

Ostatnio słyszałam mądre słowa, że to my potrzebujemy niepełnosprawnych, nie oni nas. Bo dzięki nim pokazujemy na ile w nas empatii, chęci pomocy. To się tyczy też ogólnie drugiego człowieka, który potrzebuje pomocy.

Myśl na dziś: "Nie liczy się, co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie." (Matka Teresa z Kalkuty)  

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

29

30

1

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 03.12.2020