Symbol Świąt?

dodane 12:35

zdjęcie: Pixabay

Kto jest najważniejszy, a nie co....

Przeglądając internet w okresie Adwentu można stwierdzić, że symbolem nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia jest czerwony krasnal, renifery, elfy, no ewentualnie gwiazdki i choinki. Znajdziemy milion sposobów na dekorowanie pierników, drzewka, jak spakować z pomysłem prezent. Rzadko jednak trafimy na Tego, który ma się narodzić. Jakoś Pan Bóg zepchnięty jest do najdalszego rogu i najlepiej, żeby z niego nie wychodził. Tak bardzo skupiamy się na zewnętrznych sprawach, że zapominamy, o co właściwie chodzi w tych Świętach i dlaczego mają taką a nie inną nazwę. 

Święta Bożego Narodzenia - Bóg się rodzi. Co to dla nas znaczy? Czy w ogóle coś jeszcze znaczy? Bóg przychodzi na świat jako małe dziecko. Niewinne i bezbronne. 

Nie powiem w sumie cieszę się, że póki co na Śląsku mówi się o Dzieciątku (w Hiszpanii (Nino Jesus) czy niektórych regionach Niemiec (Christkind) też się Ono pojawia), które przynosi prezenty (choć w sumie to my powinniśmy przynosić Jemu ;)), ale jest to podkreślenie, Kto jest w centrum. Nie żebym miała coś do innych roznosicieli prezentów ;), choć św. Mikołaj jakoś do mnie w Boże Narodzenie nie przemawia, skoro swoje święto ma 6 grudnia. Nawet ten Aniołek czy Gwiazdka, więcej mają wspólnego - skoro chór anielskie ogłaszały narodziny Bożego Syna, a Gwiazda prowadziła Mędrców. 

W każdym razie myślę, że warto na chwilę się zatrzymać i pomyśleć, czy w tym przedświątecznym biegu, coś a może Ktoś nam nie umyka. By znowu nie obudzić się z poczuciem, że tyle krzątaniny, tyle potraw, tyle prezentów, a o Kimś chyba zapomnieliśmy. W dzisiejszym świecie, który ciągle żąda naszej uwagi, czasem trudno skupić wzrok na Jezusie. Ale starajmy się. Przeczytajmy codziennie fragment Pisma Świętego, może właśnie te dotyczące narodzin Mesjasza. 

Myśl na dziś: O Panie, Ty mnie kochasz do tego stopnia, że narażając swoją chwałę, przyszedłeś do nas jako człowiek „całkowicie bezsilny”, ale „wszechpotężny Miłością”. (Michel Quoist)

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

27

28

29

30

31

2

3

4

5

6

7

8

9

10

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

Dzisiaj: 27.01.2021