Prosta modlitwa na dziś

dodane 20:41

zdjęcie: Pixabay

Boże, kochany Ojcze, dziękuję, że dziś mnie obudziłeś. Nie musiałeś, a jednak to zrobiłeś. Teraz tylko muszę odkryć, dlaczego. Amen.

Tą króciutką modlitwę, jakiś czas temu, na swoim facebooku wrzuciła Emily Wilson. Myślę, że warto ją zapamiętać, a przy okazji zawsze możemy dorzucić kilka słów od siebie w ciągu dnia. Zawsze znajdzie się jakiś powód, by podziękować.

Dziękuję Ci, Boże - za tę chwilę przerwy na kawę, za spacer w słońcu, za deszcz, co zmoczył moje buty, a nawodnił kwiaty w ogrodzie.

Dziękuję Ci, Boże  - za uśmiech dziecka, za rozmowę z mamą czy z tatą, za rodzeństwo, które może czasem daje w kość, za mądrość dziadków, za dobrych przyjaciół. 

Dziękuję Ci, Boże - za pracę, otrzymane talenty, możliwość rozwijania się, za te wszystkie potknięcia, które uczą wytrwałości, za te błędy, na których się człowiek uczy, za naukę pokory i cierpliwości, i ciągłe uczenie się ufności, za mówienie "bądź wola Twoja, nie moja". 

Dziękuję Ci, Boże - za każdy dzień życia, każdy oddech i to, że ciągle szukasz człowieka i chcesz mieć z nim żywą relację. 

Zróbcie sobie dziś własną listę, za co jesteście wdzięczni. Wtedy można zobaczyć, jak "bogaci" jesteśmy.

Zaczęły się wakacje, to dobry czas na odpoczynek, ale w życiu duchowym nie można odpoczywać ;) potrzebujemy się rozwijać i dbać o relację. Wyznaczmy sobie w ciągu dnia chociaż pięć minut tylko i wyłącznie dla Boga. Zróbcie sobie kartki na drzwiach "Nie przeszkadzać. Mam rozmowę z Panem Bogiem" :).

Jeśli możecie to odwiedźcie Go w Najświętszym Sakramencie. Pójdźcie na spacer i odmówcie 10 różańca, a może jakąś swoją ulubioną modlitwę. I dziękujcie, doceńcie kolejny dzień życia i to, że Pan Bóg was obudził :) Spróbujcie też odkryć, dlaczego to uczynił :)

Myśl na dziś: "Naszym wsparciem są: radość, modlitwa i Komunia Św." (św. Jan Bosko)

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

29

30

31

1

2

3

4

5

7

9

10

11

13

15

16

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 24.09.2021