"Moje umiłowane dziecko"

dodane 16:58

zdjęcie: unsplash

Bóg codziennie tak do nas mówi.

Bardzo poruszyło mnie wczoraj kazanie nawiązujące właśnie do chrztu Jezusa i słów, które usłyszał po wyjściu z wody.

"Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie".

Ksiądz zwrócił uwagę, że Bóg mówi do każdego i każdej z nas: ty jesteś moim umiłowanym synem, moją umiłowaną córką.

Piękne! Prawdziwe!

A jednak często tego nie słyszymy. Często mamy o sobie złe wyobrażenie, bo przez lata karmiliśmy się słowami innych ludzi, a nie Boga. Żyjemy imionami, które nadali nam inni. "Beksa; ten, któremu nic nie wychodzi; ta, co nie potrafi; i tak dalej".

Pewnie każdy z nas chociaż raz usłyszał od kogoś przykre słowa, ale które siedzą, gdzieś głęboko w nas i może wracają w różnych sytuacjach. 

Dlatego musimy wracać do Jezusa. Musimy zwracać się do naszego najlepszego Ojca w Niebie, który widzi w nas ukochane dziecko. Nieważne, jak bardzo narozrabiało, nie poradziło sobie, to widzi w nas to, co najlepsze, to, czego czasem inni nie potrafili i nie potrafią dostrzec. Wie, że możemy być diamentem, tylko musimy pozwolić Mu się oszlifować. Pozwolić Mu, by działał w naszym życiu. 

Bóg wielokrotnie przemawiał do ludzi. A ile razy to ludzie nie odpowiadali, odchodzili. On się nie zniechęca. Chce naszego powrotu do Niego. Chce być z nami w relacji. Chce do nas mówić i przypominać nam, że ciągle i zawsze będziemy Jego ukochanymi dziećmi. 

Sięgnijmy dziś do Biblii. Znajdźmy codziennie chociaż kilka minut, by zanurzyć się w Słowie. Może w ramach dobrego noworocznego postanowienie ustalmy sobie dzień np. na krótką adorację albo na Mszę w tygodniu. 

A przede wszystkim nie zapominajmy, że jesteśmy Jego ukochanymi dziećmi. 

Myśl na dziś: "Naszym wsparciem są: radość, modlitwa i Komunia Św." (św. Jan Bosko)

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

1

2

3

4

5

7

8

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 28.01.2023