Patronka na sierpień

dodane 11:23

zdjęcie: Matt - unsplash

Każdemu z nas przyda się trochę światła, dlatego warto zwrócić się o pomoc do tej, której imię znaczy "jasna".

Wczoraj skończyłam odmawiać litanię do Ducha Świętego i zastanawiałam się, jaką litanię wybrać na sierpień. Nic nie przychodziło mi do głowy. Więc trochę na zasadzie "pomyślę, o tym jutro", zostawiłam sprawę faktycznie do jutra, to jest dziś. Jedno jest pewne, że nadal potrzebuję "oświecenia" w różnych sprawach. 

Chyba bym się nie spodziewała, że św. Klara sama się o siebie upomni. Bliska mi była szczególnie, gdy byłam nastolatką, zresztą jak jej duchowy brat św. Franciszek.

Myślę, że gdybym nie związała się bardziej z rodziną salezjańską, byłabym w III zakonie świętego Franciszka ;) 

Rodzina franciszkańska nadal jest mi bliska, więc odkrycie, że w tym miesiącu mogę odmawiać litanię do św. Klary, przez jej wstawiennictwo bardzo mnie ucieszyło. W końcu jej imię oznacza "jasna". A ja potrzebuję zobaczyć pewne rzeczy w jasności i potrzebuję rozeznania. Więc myślę, że idealnie się nadaje. Poza tym, że jej wspomnienie obchodzimy za kilka dni. 

Nigdy wcześniej też nie odmawiałam tej litanii, więc tym bardziej myślę, że warto. Piękne są wezwania, m.in: "Przez Chrystusa nazwana światłem świata", "Lilio anielskiej czystości", "Perło posłuszeństwa", "Promieniejąca na świat swoją świętością". 

Sądzę, że naprawdę warto zapoznać się nie tylko z tą litanią, ale poznać też inne i zaprzyjaźnić się ze świętymi. 

Myśl na dziś: "Boże, Ty sprawiłeś, że święta Klara wśród niezliczonych dziewic zajaśniała niezwykłym blaskiem cnót; daj, abyśmy przez jej zasługi i wstawiennictwo naśladowali świetlany przykład jej życia i dostąpili radosnego oglądania Twego Oblicza w Królestwie niebieskim. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen"

 

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

Dzisiaj: 08.12.2023