Oddech kobiecości

dodane 13:43

Współczesny świat nas, kobiety, strasznie "uchłopił", ale jest na to odtrutka.

Potrzebuję jak tlenu kobiecości: szelestu sukienek, zapachu perfum, delikatnych kroków na miękkim dywanie i miłych rozmów, w których nie chodzi o udowadnianie swoich racji, ale o zwykłe poznanie się. Takie tam, babskie sprawy, które współcześnie się ośmiesza, nazywając, no właśnie, babskimi, a więc gorszymi, nudnymi, infantylnymi. Przecież kobiety nie muszą się malować, ładnie ubierać, w ogóle być wypełnione tym wszystkim, co kobiece.

Moim zdaniem współczesny, drapieżny świat strasznie nas "uchłopił". I nie chodzi tu tylko o noszenie spodni, ale o nasze zachowanie: agresywne, rywalizujące z mężczyznami, samodzielne - bo przecież wszystko mogę sama, sama ja, tylko ja, dziecko też sobie sama zrobię... Musimy być nie dość że nieskazitelnie piękne, chude i wysportowane to jeszcze zaradne, samodzielne, świetnie zarabiające i charyzmatyczne. Aha, i świetnie znające się na mechanice samochodowej, wymianie oleju, kładzeniu kafelek i inwestowaniu na giełdzie. Bo przecież to takie babskie się na tym nie znać. I co, miałabym jeszcze PROSIĆ jakiegoś mężczyznę o pomoc? O nie, przecież wszystko ja sama...!

Dlatego tak bardzo cenię sobie każdą inicjatywę, która podnosi do właściwej godności to, co kobiece, a więc delikatne, współczujące, wrażliwe i piękne. Bycie wrażliwym to nie jest coś gorszego od bycia silnym, bo tylko naprawdę silni ludzie potrafią być wrażliwi. Czasem jeden uśmiech otwiera szybciej serce, niż nasze filozoficzne wywody. Czasem odrobina delikatności załagodzi najbardziej zajadłym sporom. To świat nam kobietom wmówił, że jeżeli chcemy być akceptowane, to musimy być jak mężczyźni - a więc władcze, twarde, przebojowe i dominujące, żeby nie pozwolić żadnemu facetowi wejść sobie na głowę (bo przecież wszyscy mężczyźni to złooo).

Na Dzień Matki postanowiłam zatem wziąć udział w kolejnym wydarzeniu sklepu "Twe Sukienki" (o poprzednim evencie na Dzień Kobiet pisałam tutaj). Wydarzenie odbędzie się w jednej ze staromiejskich kamienic Warszawy. Oprócz zakupienia dla siebie czegoś wyjątkowego z letnich kolekcji, będzie można także nabyć specjalną, szytą na miarę odzież dla karmiących matek, a także wesprzeć "Fundację po Drugie" poprzez zbiórkę rzeczy dla niemowląt i mam w trudnej sytuacji. Cała impreza odbędzie się pod opieką Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. To w Jej ręce powierzamy naszą kobiecość, aby Ona zamieniła nasze skamieniałe, schłopiałe serca na wrażliwe serca niewieście.

nd pn wt śr cz pt sb

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Dzisiaj: 21.09.2020

Ostatnio dodane