• 03.10.2018
  Kler – bardzo smutny film o samotności

  To nie jest film o Kościele, to jest bardzo smutny film o Andrzeju Kukule, Tadeuszu Trybusu i Leszku Lisowskim, którzy akurat są księżmi.

  więcej

 • 30.09.2018
  Kler – meble z klasą i filmowy gniot

  Filmu „Kler” nie oglądałam więc się wypowiem. Jeżeli Smarzowskiemu wolno zrobić film o Kościele, do którego nie należy i o którym nie ma zielonego pojęcia, to ja mogę ocenić go na podstawie choćby zwiastunu czy opinii zaufanych ludzi, którzy film widzieli.

  więcej

 • 22.09.2018
  Wszystko skończy się dobrze

  Sytuacja na świecie nie napawa optymizmem, ja jednak nie mogę zaprzeczyć rosnącej nadziei w moim sercu, że wszystko skończy się dobrze. Ale co konkretnie? Wszystko!

  więcej

 • 01.05.2018
  Jak chrześcijaństwo ośmieszyłam …

  29.04.zamieściłam wpis na blogu „Gościa Niedzielnego” z tytułem „Evans Alfie = Save a life”. W lidzie (teraz już wiem) niepotrzebnie tłumaczyłam się z przestawiania literek i napisałam, że to pewnie nie przypadek.

  więcej

 • 29.04.2018
  Evans Alfie = Save a life!

  Nie ma zresztą żadnego znaczenia w jaki napis układają się literki, przekaz małego chłopca, który do końca walczył jak prawdziwy gladiator, jest jeden: CHROŃ ŻYCIE!

  więcej

 • 25.04.2018
  Zabić go!

  „My mamy prawo, a według prawa powinien on umrzeć” (J 19,7)

  więcej

 • 03.04.2018
  Zepsute zdjęcie z Papieżem ...

  To był 1994 rok. Plac św. Piotra w Watykanie. Mały zespół muzyczny Iskierki z niewielkiej miejscowości, spod Wadowic, Zembrzyc czeka niecierpliwie na spotkanie ze swoim Papieżem.

  więcej

 • 18.03.2018
  Krzyż to nie jest byle co ...

  Dobrze pamiętam pewną rozmowę z moim znajomym, który deklaruje się, to może być istotne, jako osoba niewierząca lub poszukująca, jak spokojnym głosem oznajmił mi, że śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu, z pewnością zmartwychwstania, – bo przecież tę pewność miał – była niczym … że to łatwizna była, że tak, to on też by mógł …

  więcej

 • 24.02.2018
  Epidemia XXI wieku – samotność

  Największą epidemią naszych czasów nie są nowotwory, cukrzyca, choroby serca, ale właśnie samotność. Receptą na tą sytuację ma być powołanie Ministerstwa Samotności w Wielkiej Brytanii.

  więcej

 • 19.02.2018
  Połamane Obcasy, a raczej dusze

  Prymitywne, głupie, nieludzkie, niegodne, poniżej wszelkiego poziomu jest hasło i okładka sobotnich Wysokich Obcasów: Aborcja jest OK. Nie przekonują mnie argumenty, że to przecież tylko prowokacja, zwrócenie uwagi na problem wolnego wyboru i decydowania o sobie kobiet.

  więcej