• Teologia ciała do redefinicji

  Kwartalnik, Więź, otwarty na świat, jak sam opisuje się na fejsie, rozpoczął ciekawą dyskusję na temat teologii ciała Jana Pawła II. Dyskusja, jak się domyślacie polega na tym, aby teologię ciała nie tyle zdeprecjonować, co zredefiniować, uaktualnić, uwspółcześnić, wszak nauka, medycyna, psychologia poszły bardzo naprzód, a ta katolicka antropologia po prostu za nią nie nadąża.


 • Nudzisz się? Bierz przykład z Wojtyły!

  Nauka, czytanie, pisanie, modlitwa, walka w sobie - tak spędzałby wolny czas dzisiejszy nastolatek, gdyby inspirował się młodym Karolem Wojtyłą.


 • Drwina, która pozbawia sensu

  Chantal Delsol, świetna francuska, chrześcijańska filozofka pisała, że współczesny świat chcąc zdewaluowć pewne wartości czy zachowania, nie stosuje już przemocy ani terroru, tylko je ośmiesza.


 • SPOTKANIE Z MATEUSZEM ZIÓŁKO

  Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na spotkanie ze znanym piosenkarzem Mateuszem Ziółko, który opowie o swojej drodze nawrócenia i spotkania Pana Boga w swoim życiu.


 • Judasz to ja

  Postawa Judasza jest dla mnie ostrzeżeniem:


 • Uwaga!!! Wojtyła wiedział !!!

  - że aborcja to zabójstwo, - że homoseksualizm to grzech, - że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny


 • Kolejne spotkanie z Teologia ciała Jana Pawła II

  Serdecznie zapraszam 16 marca 2023 r. na drugie spotkanie z teologią ciała. Naszym gościem będzie małżeństwo z 35-letnim stażem Renata i Marek Makowscy ! Nie ma wiec wątpliwości, że wiedzą o czym mówią! Podzielą się z nami swoim doświadczeniem, zdradzą kilka recept na kryzysy małżeńskie! Przybywajcie licznie i korzystajcie z mądrości i doświadczenia naszych Gości!


 • Przydź na spotkanie z Teologii ciała!

  Teologia ciała odpowiedzią na kryzys tożsamości współczesnego człowieka. Przyjdź na spotkanie otwarte 14 lutego o godz. 18.00 do Białej Sali przy Sanktuarium św. Jana Pawła II, ul. Tutus Tuus 30.


 • Czy Jan Paweł II bronił pedofilów?

  Coraz więcej hejtu, oskarżeń wylewa się na osobę św. Jana Pawła II. Widać, dzieje się przez niego wiele dobra, skoro wizerunek papieża szczególnie wyszydzany jest w kręgach młodzieży, która nigdy go nie poznała. Inicjatywna na facebooku i tik-toku "teologia ciała działa" ma pomóc w atrakcyjny sposób zapoznać się z dziedzictwem św. papieża szczególnie w interesującej kwestii młodzież, sferze seksualności, miłości i cielesności.


 • Jak bochenki chleba

  Widział ktoś Miłość piękniejszą od tej? Której wnętrzności przypominają bochenki chleba? Aby każdy najadł się do syta. Nie czymkolwiek. Bogiem samym. Przecież w Komunii św. cały czas nam się daje. Nie cokolwiek. Siebie daje.