• Męskość to czystość duszy

  To nieprawda, że wszyscy wokoło zdradzają, są niewierni, małoduszni i bez serca. Nieprawda. Pewnie, że w mediach nie usłyszymy, jak to wspaniale mieć jedną żonę plus pięcioro dzieci, (sic – ciągle z tą samą kobietą!) Zapewne nie usłyszymy też, że współżycie seksualne kobiety i mężczyzny jest ikoną miłości pomiędzy osobami Trójcy Świętej. Nie łudźmy się, nikt nam o tym nie opowie. Skąd więc takie wyznanie:


 • Kocham cię, ale nie wiem jak długo

  „Za najtragiczniejszy błąd współczesności uważam przekonanie, że miłość jest uczuciem. A dlatego uważam ów błąd za tragiczny, ponieważ nie tylko tak teoretycznie myślimy, ale tak również postępujemy. Czyż nie wydaje się nam, że kochamy wówczas, kiedy wrze w nas krew, drżą lędźwie, szybciej bije serce1”. Wojtyła ten etap nazwałby miłością upodobania, a może już pożądania…


 • Miłosci !

  Wyraźnie woła mnie o Miłość Nie mogę się z tego wyminąć ani wypowiedzieć Widzę wyraźnie w Jego oczach jak pragnie rozdawać siebie ale za bardzo nie ma komu ... Ma nadzieję, ze ja się zgodzę. Przynajmniej ty Czasami wygląda na zmęczonego i zatroskanego Ma jakby podkrążone, zaczerwienione oczy. Jest nieco blady i raczej chudy zupełnie jakby nie zmartwychwstał.


 • Świat istnieje ze względu na Kościół

  Czy można napisać bardziej obrazoburcze zdanie we współczesnym świecie? W świecie, w którym zabijanie nienarodzonych dzieci uważa się za postęp, a związki osób tej samej płci – nazywa się małżeństwem. Kościół jest postrzegany jako instytucja przestępcza, która tylko czeka na to, gdzie by się „nachapać” pieniędzy albo czai się na niewinne dziecko, by je wykorzystać. Kościół dziś jest winny [...]


 • Listy do Oświeconego człowieka

  „Zaklinam cię na Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, oraz na Jego pojawianie się i na Jego królestwo: głoś naukę, nastawaj w porę i nie w porę, wykazuj błąd, napominaj, podnoś na duchu z całą cierpliwością w każdym nauczaniu. Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań – ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a odwrócą się ku zmyślonym opowiadaniom. Ty zaś czuwaj we wszystkim, znoś trudy, wykonaj dzieło ewangelisty, spełnij swe posługiwanie (2 Tym 4, 1-6)


 • Teologia ciała kontra niemiecka telewizja

  Dość dobrze znam język niemiecki, ale wiadomo jak się języka nie używa to się zapomina. Zamówiłam więc sobie kilka niemieckich programów telewizyjnych, od razu zaznaczę nie niemieckiej telewizji publicznej ARD czy ZDF, a typowo komercyjne RTL, VOX, Super RTL. Chciałam po prostu żeby w tle leciał mi niemiecki, a od czasu do czasu może trafię na dobry film i sobie obejrzę.


 • Uwaga! Dziewice atakują!

  „Już 1/3 młodych Polaków wybiera dziewictwo. Nowa fala konserwatyzmu?” Wow, ale tytuł – pomyślałam w pierwszej chwili, że to nowa publikacja „Gościa Niedzielnego” albo „Niedzieli”. Jakież było moje zdziwienie, gdy przeczytałam, że tekst pochodzi ze strony internetowej: www.Logo24.pl – portalu dla prawdziwych mężczyzn :)


 • Bóg jest dobry i tylko dobry!

  Odkąd pamiętam wierzę w Pana Boga. Od zawsze chodzę do Kościoła. Od mniej więcej czwartej klasy podstawówki regularnie odmawiam pacierz. Wiem, że Pan Bóg stworzył świat, zwierzęta, mnie, że jest dobry, że jest obecny w Kościele, w sakramencie Eucharystii. To wszystko wiedziałam mniej więcej do 27 roku życia. Czysta wiedza.


 • Za co kocham bp. Rysia?

  Są takie słowa, po których usłyszeniu Twoje życie nie wygląda już tak samo, albo po których w jednym momencie zaczynasz rozumieć swoje życie, albo od razu pragniesz je zmienić. Słowa, które rozświetlają tajniki twojego serca, które są jak lampa dla twych stóp. Ja też mam takie słowa.


 • Gender. Czyli jak świętość zamienić w śmietnik!

  Wydaje się, iż oczywistym faktem jest, że człowiek istnieje w świecie na dwa różne sposoby: jako kobieta i jako mężczyzna. W dzisiejszej kulturze podział ten wcale nie jest jednak tak oczywisty.