• „Pana” Boga już nie ma … przynajmniej w Szwecji

  Ani się obejrzymy, a w żłóbku będzie leżała dziewczynka albo miś uszatek. Ten ostatni może będzie wystarczająco neutralny światopoglądowo.


 • Żyć przeciwieństwami

  "Zamiast twej pychy, żyj upokorzeniami. Zamiast twych podłości, żyj pokutą". Ktoś tak potrafi?


 • Nie wspieram LGBT Bo nie !!!!(cki)

  Łudziłam się, że to może jakiś fake news, że znowu ktoś coś poprzekręcał. Tak, ksiądz Boniecki bywa kontrowersyjny, ale przecież nie odebrało mu rozumu. Myliłam się.


 • Trzeciej płci nie ma

  10 października Senat Federalnego Trybunału Konstytucyjnego w Niemczech orzekł, że w ustawie o stanie cywilnym oprócz wpisu "kobieta" lub "mężczyzna" ma być dodana trzecia rubryka: inna. Wyrok został wydany 7:1 głosów.


 • Czy proboszcz może jeździć porsche?

  Może, ale po co? Podobnie można zapytać, czy ksiądz może się zakochać? Pewnie, że może, ale po co? Czy może uprawiać kulturystykę? Może, ale …


 • Jan Tyranowski - nieznany duchowy gigant JP II

  8 lat temu o Tyranowskim nie wiedziałam nic. Zwykły krawiec. Nie wiem, co mnie natchnęło, żeby zrobić o nim materiał. Dziś gorąco modlę się do niego, bo wiem, że jest w niebie. W styczniu 2017r. kongregacja Do Spraw Świętych ogłosiła heroiczność jego cnót i nadała mu tytuł czcigodny. Bardzo go kocham. Zapraszam do obejrzenia, póki co, chyba jedynego dokumentu o tym niezwykłym człowieku.


 • Anja Rubik się myli

  „Zaczęłam się zastanawiać, co mogę zrobić, by rozpocząć w Polsce dyskusję o edukacji seksualnej. Wiadomo, nie będę jeździć po gimnazjach czy liceach …” - opowiada znana modelka WO nr 43. A ja, pani Anju, jeżdżę. Może dlatego nasza ocena jest tak diametralnie różna.


 • Pół miliona nie wystarczy ...

  Można być głupcem, można nawet być głupcem do potęgi entej. Można. Nigdy nie można za to głupoty usprawiedliwiać, nawet tak pokaźną sumą jak pół miliona złotych.


 • Nie ucz kochać Pana Boga !

  „Nie ucz kochać Pana Boga” - takie słowa usłyszałam od pewnego księdza podczas spowiedzi. Oj, to mnie zabolało ... Czy można być tak bezczelnym, zarozumiałym i pewnym siebie, żeby uczyć miłości Pana Boga? Można, jestem tylko grzesznikiem …


 • Kremówka dla Jana Pawła

  A gdyby tak 27.04.2017 zebrać się w jednym miejscu np. na Placu Wszystkich Świętych w Krakowie, a potem podchodzić do najbardziej samotnych, opuszczonych, smutnych, starszych ludzi i tak po prostu zaprosić ich na kawę i ciastko? Przysłowiową kremówkę? Czy nie byłoby to najpiękniejszym wspomnieniem świętego Jana Pawła II? Nie, nie duże, wielkie imprezy, koncerty, tłum anonimowych ludzi. Tylko spotkanie jeden na jeden. Tu i teraz.