• Życie w obronie aborcji

  Ależ absurdalny tytuł! Nie bardziej niż hasło „Aborcja w obronie życia”, z którym 6 marca na ulicę wyjdą środowiska feministyczne, manifestować w obronie życia. Tak, to nie żart. Aborcja chroni życie, a eutanazja je przedłuża! Nie wiedziałeś? To już wiesz!


 • Czy można nie chcieć być zbawionym?

  Nie zabijaj, nie kradnij, nie cudzołóż, nie kłam, nie gniewaj się. Przebaczaj, znoś cierpliwie urazy, daruj winy, nie odpłacaj złem za zło, chętnie wspomóż ubogiego brata. I po co to wszystko? Jak to po co? Żeby się dostać do nieba! Żeby zostać zbawionym!


 • Znalezione w Internecie

  Można by komentować punkt po punkcie, ale po co? Na nic zdadzą się dywagacje, że z małżeństwa równie dobrze czy łatwo można odejść, jak z konkubinatu. Że można być wiernym też w związku niesakramentalnym i zdradzać będąc mężem, żoną. Wszystko [...]


 • Prawda cię wyzwoli, ale najpierw wkurzy

  „Zabraniać ludziom antykoncepcji to tak, jakby zabraniać im używania pasty do zębów albo papieru toaletowego. Pigułka to po prostu kolejne, nowoczesne ułatwienie życia. Powinienem mieć możliwość okazywać miłość swojej żonie, kiedy tylko chcę, bez obawy, że spłodzę piętnaścioro dzieci”1.


 • "Była trochę wściekła" - papież o Merkel

  „Papież ujawnił w dzienniku „Corriere della Sera”, że kilka godzin po jego wystąpieniu w Parlamencie Europejskim w Strasburgu w 2014 roku zadzwoniła do niego kanclerz Niemiec Angela Merkel. - Była trochę wściekła, bo porównałem Europę do bezpłodnej kobiety, niezdolnej do urodzenia dzieci. Zapytała mnie, czy naprawdę myślę, że Europa nie może mieć już dzieci. Powiedziałem jej, że owszem, Europa może mieć jeszcze dzieci i to dużo, bo ma solidne i głębokie korzenie, bo ma wyjątkową historię” - wspomniał papież. (PAP)


 • Nieznośna cisza w szwajcarskich biurach

  Dwa lata temu dostałam propozycję pracy w międzynarodowej firmy logistycznej w Zurychu. „Byłabym głupia, gdybym nie skorzystała” – tak wtedy myślałam.


 • Jak Karol Wojtyła trafił na żyłę złota?

  Tak! Na żyłę złota! Bo kto wie jak kochać, jest prawdziwym bogaczem!


 • Wiara daje szmal

  „Kto powiedział, że w naszym życiu nie liczy się Szmal? - Słusznie pyta Zbigniew Boniek.


 • Jezus 0%

  „Skandal na gali Złotej Piłki! W imię politycznej poprawności FIFA wycięła napis "100% Jesus", który znajdował się na opasce Neymara” - informuje portal wpolityce.pl


 • Żłóbek to taki krzyż

  Ostatnio na spowiedzi dostałam pokutę: adorować 15 minut Jezusa w szopce. Nie w Najświętszym Sakramencie. W szopce. Bo tam jest taki prosty. I mały. I słaby. To bardzo piękna pokuta.