• Czy Bóg był w Paryżu? Był. I to nie był Allah

  Piękną akcję, którą zorganizowali internauci na całym świecie: "Pray for Paris” tak skomentował francuski rysownik: ”Przyjaciele z całego świata. Dziękujemy wam za #prayforparis, ale nie potrzeba nam teraz więcej religii. Naszą wiarą jest muzyka! Pocałunki! Życie!Szampan i zabawa!" Nie wiem, czy to jeszcze nie smutniejsze niż sam zamach.


 • Jeżeli nie Chrystus, to co w zamian?

  "Wiara to nie jest jakiś taki strumyczek, do którego jedni wchodzą, inni nie. To nie rodzaj jakiegoś duchowego fitnessu, jedni lubią fitness, a drudzy wolą poleżeć w łóżku. Nie! To jest cale życie! Rytm, cel i sens życia!" - mówi Przemysław Babiarz.


 • CHCESZ BYĆ ŚWIĘTY? BĄDŹ SŁABY!

  Kiedyś wydawało mi się, że wiara w Boga nie jest dla mnie, że nie ma dla mnie miejsca w Kościele, bo jestem taki zły i beznadziejny. Wtedy usłyszałem od pewnego księdza, że właśnie na tym polega miłość Boga, że cokolwiek schrzaniłeś mówi: „Sorry, odpokutuj i tak cię kocham” - mówi Jasiek Mela.


 • "Cały Twój" - Muniek do Maryji!

  Na każdego księdza, który ma czterysta kochanek, jest pedofilem czy pijakiem znajdę dobrego, mądrego zakonnika czy księdza. Nie można od razu wszystkich stygmatyzować.


 • Maryja robi dobrą robotę, zły opluwa

  „Zawsze różaniec był dla mnie śmieszny. Te babcie, kółka różańcowe. Śmiałem się z tego, że można oddać się Maryji. Z Chrystusem to ja mogę pogadać, ale Maryja, a kto to w ogóle jest?"


 • Do Braci Kardynałów

  Chrzest jest momentem śmierci ... dla świata. Dziwne to wszystko... dopiero co się urodził, a już mu każą umierać?! Jeszcze ust nie otworzył, (chyba, że z głodu albo płaczu) a tu już mu grób kopią.


 • Uśmiech matki jak dobry Bóg

  Kilka dni temu napisałam na facebooku post, który wywołał wiele pytań, brzmiał on tak: „Pierwszym doświadczeniem religijnym dziecka jest uśmiech jego matki”.


 • Czy w niebie są truskawki?

  „Ciekawa jestem jak jest w niebie? Wiem, że pięknie i miło, ale jak? Czy rosną tam kwiaty? Czy kwitną magnolie, słoneczniki, konwalie? A latem na drzewach dojrzewają słodkie, soczyste owoce? I czy są truskawki? Bo bardzo lubię truskawki. Czy w niebie są pory roku? Czy pada tam śnieg i deszcz, i czy czasem robi się tęcza? A Maryja? Czy jest taka jak moja mama? Jak mogę się tam dostać? Marta lat 9


 • Miłość jest etapem końcowym

  1. Zauroczenie. 2. Rozczarowanie. 3. Poświęcenie. Trzy etapy. Miłość jest etapem końcowym.