• EGZYSTENCJA CZY ŻYCIE - OTO PRZEDŚWIĄTECZNE PYTANIE

  Codziennie, gdy otwierasz rano oczy, masz przed sobą alternatywę, tj. dwie możliwości, które się całkowicie wykluczają. Bardziej lub mniej świadomie możesz wybrać pomiędzy bezsensem i szarzyzną egzystencji, a pełnym barw i sensu życiem.


 • CZEKANIE TO KOCHANIE

  Człowiek zaczyna szukać dopiero wtedy, gdy uzna, że zgubił. Jest w stanie czekać, gdy wie, że warto. Tak w ogóle wynika z tego, że człowiek to istota dość logiczna, a czekanie to kochanie.


 • KOŚCIÓŁ - KTO TU RZĄDZI?

  To nieprawda, że Kościół obecnie znajduje się w fatalnej sytuacji. Kościół zawsze i z każdej sytuacji ma niezawodne wyjście. Stąd jego położenie nigdy nie jest fatalne, a rozwiązanie problemów na pewno jest możliwe.


 • LINIE PODZIAŁU

  Podziały w rodzinach, rozłamy w społeczeństwie, kłótnie, wyzwiska, całkowicie rozbieżne cele, niebezpiecznie napinająca się spirala wzburzenia i gniewu. To tylko próba nazwania tego, co przeżywa i czego doświadcza w ostatnich dniach przeciętny Polak.


 • WIELE WIADOMOŚCI NIE NAPAWA OPTYMIZMEM, ALE I TAK JEST NADZIEJA

  Między innymi, wiadomość o odprawieniu "czarnej mszy" przez Światowy Zakon Szatana, powinna dać nam do myślenia, o co tak naprawdę w ostatnich wydarzeniach chodzi. "Intencja" tego satanistycznego rytuału została sformułowana w następujący sposób: "o zwycięstwo aborcji w Polsce".


 • SYSTEM TRZESZCZY

  Systemy, w których wszyscy funkcjonujemy, trzeszczą w posadach. Odnosi się wrażenie, że, jako społeczeństwo, wielkimi krokami zbliżamy się do ściany.


 • ŻYCIE - ZŁÓŻ BROŃ

  Jak wielu, patrzę w ostatnich dniach na to, co dzieje się w mediach i wokół mnie, a dotyczy orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Patrzę i patrzę, i wcale się nie dziwię. Napiszę nawet więcej – rozumiem!


 • SKRZYDŁA

  W naturze wszystko co aktywnie lata, posiada co najmniej dwa skrzydła. Człowiek także, w jakimś sensie, został w nie wyposażony. Aby się wznieść, znaleźć cel swojego życia i poczuć się szczęśliwym, potrzebuje skrzydeł. Są nimi wiara i rozum.


 • PONAD SYSTEMEM

  Bóg postrzegany przez pryzmat jakiegoś systemu i ograniczany do niego, nawet jeśli jest to system religijny, jest traktowany w sposób niegodny Boga.

Mój twitter

Ostatnio dodane

 • LIBAN [4]: TONY

  Piękny, gorący i słoneczny dzień. Dolina Bekaa rozciągająca się pomiędzy górami Libanu a pasmem Antylibanu. Kościół pw. Matki Bożej z Bechouat, a dokładnie mały plac przed wejściem do niego. To tło poruszającego spotkania i niezwykłego świadectwa.

 • LIBAN [3]: CUD W WADI KADISZA

  Dotąd nie przepadałam za długotrwałym wysiłkiem fizycznym. Mówiąc wprost, nie lubiłam się zmęczyć. Podczas wyprawy do Świętej Doliny coś jednak wydarzyło się we mnie. Było to coś, co spowodowało zmianę mojej dotychczasowej optyki w spojrzeniu na forsowne aktywności. Każdy kto zna mnie dłużej, wie, że graniczy to z cudem.

 • LIBAN [2]: MÓJ PRZYJACIEL SZARBEL

  Jego życie było tak święte, że żyję w pełnym przekonaniu, że dorównanie mu jest niemożliwe i nieosiągalne dla zwykłego człowieka. Złapałam się nawet na tym, że myślę o nim prawie jak o aniele, kimś nieziemskim i pozbawionym skłonności do grzechu.

 • LIBAN [1]: ZIEMIA MARONITÓW

  Podróż śladami Maronitów to strzał między oczy. Przynajmniej dla mnie... Patrząc na to, o czym krzyczą kamienie, ale też na życie tamtejszych chrześcijan tu i teraz, aż się chce wyskoczyć ze starych butów rutyny, przyzwyczajeń i komfortu.

Bądź na bieżąco