• MAMO, „WYCZILUJ”

  Wkurzam się, kiedy krzyż Jezusa, Jego męka i cierpienie bywa obiektem kiczowatych memów, którymi „obrzucają” się podczas Świąt niektórzy chrześcijanie. 


 • PATRZĘ I CO WIDZĘ?

  Większość spraw idzie źle. Prognozy na przyszłość są mało optymistyczne. Pandemia przybiera na sile. Niejeden drży ze strachu na myśl o tym, co będzie. Coraz więcej osób płacze nad grobami swoich bliskich, a Kościół jakby drży w posadach...


 • O ODWAGĘ I WOLNOŚĆ OD WZGLĘDÓW ZIEMSKICH DLA NASZYCH BISKUPÓW - MÓDLMY SIĘ

  Wolałabym, by zanim nt. abp. Jana Pawła Lengi wypowiedział się ks. Rafał Jarosiewicz oraz ks. Przemysław Sawa, zrobiła to Konferencja Episkopatu Polski. Pewnie prócz spraw związanych z tym hierarchą znalazłoby się jeszcze kilka innych, także niecierpiących dalszej zwłoki.


 • FRANCISZEK, MÓJ PAPIEŻ

  Dokładnie pamiętam tamten dzień, 13 marca 2013 roku. Pamiętam, co poczułam, gdy ogłoszono wybór kolejnego, 266. papieża. Tę myśl i to uczucie zachowuję do dziś: FRANCISZEK TO MÓJ PAPIEŻ. 


 • KRYZYS, KTÓRY JEST TWOJĄ SZANSĄ

  Rutyna, zniechęcenie, poczucie braku sensu życia i motywacji do działania, jałowa modlitwa lub jej brak, stagnacja, zatrzymanie w rozwoju, deficyt nadziei w codzienności, wreszcie niezdolność do przyznania się do wiary i Jezusa przed otoczeniem. To wszystko symptomy kryzysu w życiu duchowym.


 • KOŚCIÓŁ „ŚWIĘTEGO SPOKOJU" CZY PRAWDY I BOŻEGO POKOJU?

  Ciężko podejmować tematy, które bolą i są jak krwawiąca rana na ciele Chrystusowym, jednak jeszcze trudniej o nich milczeć. Co myśleć, co robić i w jaki sposób żyć, wiedząc o coraz to nowych „rewelacjach”, które nie tylko nadwyrężają zaufanie do hierarchii i struktur Kościoła Katolickiego, ale wręcz niejednokrotnie sytuują ufność w jednym szeregu z naiwnością?


 • ZŁO, KTÓRE WYGLĄDA JAK DOBRO

  To, co wygląda na dobro, nie zawsze nim jest. W końcu zło przybiera postać dobra i nie jest to niczym niezwykłym (por. 2 Kor, 11,14). Są działania, projekty, organizacje, które wyglądają na bardzo dobre, ale czy w istocie takimi są?


 • SŁOWO: MOJE ŻYCIE, MOJA MIŁOŚĆ, MOJA PRAWDA

  Słowo pokazuje mi kim jest Jezus, daje wskazówki jak i gdzie Go szukać. Jednak na tym nie poprzestaje - zaprasza do osobistej przygody, odkrywania, relacji bliskości i poznania. Zaprasza, zachęca i nigdy nie zawodzi.


 • AŁTORYTETY

  Gdy patrzy się na słowo „autorytety” zapisane tak jak w tytule, to aż boli. I dobrze, bo ma boleć. Czasami lepiej, by bolało, bo dzięki temu można zobaczyć, że coś choruje.


 • ŻYCIE (BEZ JEZUSA) JEST BEZNADZIEJNE

  Czytając czy oglądając bieżące wiadomości ze świata, kraju czy regionu, masz pełne prawo czuć się zaniepokojony. Gdy widzisz niekończące się przekomarzania polityków, podsycających spory dziennikarzy, ogólny chaos skutkujący dezinformacją, możesz czuć się jak pionek w grze, w której nikt nie zauważa twojej niemej, ale przecież rzeczywistej obecności.

Mój twitter

Ostatnio dodane

 • LIBAN [4]: TONY

  Piękny, gorący i słoneczny dzień. Dolina Bekaa rozciągająca się pomiędzy górami Libanu a pasmem Antylibanu. Kościół pw. Matki Bożej z Bechouat, a dokładnie mały plac przed wejściem do niego. To tło poruszającego spotkania i niezwykłego świadectwa.

 • LIBAN [3]: CUD W WADI KADISZA

  Dotąd nie przepadałam za długotrwałym wysiłkiem fizycznym. Mówiąc wprost, nie lubiłam się zmęczyć. Podczas wyprawy do Świętej Doliny coś jednak wydarzyło się we mnie. Było to coś, co spowodowało zmianę mojej dotychczasowej optyki w spojrzeniu na forsowne aktywności. Każdy kto zna mnie dłużej, wie, że graniczy to z cudem.

 • LIBAN [2]: MÓJ PRZYJACIEL SZARBEL

  Jego życie było tak święte, że żyję w pełnym przekonaniu, że dorównanie mu jest niemożliwe i nieosiągalne dla zwykłego człowieka. Złapałam się nawet na tym, że myślę o nim prawie jak o aniele, kimś nieziemskim i pozbawionym skłonności do grzechu.

 • LIBAN [1]: ZIEMIA MARONITÓW

  Podróż śladami Maronitów to strzał między oczy. Przynajmniej dla mnie... Patrząc na to, o czym krzyczą kamienie, ale też na życie tamtejszych chrześcijan tu i teraz, aż się chce wyskoczyć ze starych butów rutyny, przyzwyczajeń i komfortu.

Bądź na bieżąco